Aktuálne počasie

dnes, piatok 18. 10. 2019
16 °C 9 °C
sobota 19. 10. 15/8 °C
nedeľa 20. 10. 14/9 °C
pondelok 21. 10. 18/9 °C

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 1
DNES: 36
TÝŽDEŇ: 778
CELKOM: 506802

Sviatok

Meniny má Lukáš

Dátum a čas

Dnes je piatok, 18.10.2019, 6:41:14

MOBILNÁ APLIKÁCIA

logo mobilná aplikáciaGoogle play

App store

NAKLADANIE S ODPADMI Z OBALOV

https://www.naturpack.sk/

Navigácia

Výber jazyka

  • sk
  • en
  • de

Obsah

Kňazi pôsobiaci v našej farnosti

 

Duchovní pôsobiaci vo farnosti podľa J.Hradszkého - Additamenta ad Initia progressus ac praesens status Capituli scepusiensis (z publ. Valaská Dubová 1323 - 1999).

Michal Hancko      1815 - 1819  500 katolíkov  
Jozef Laššák         1819 - 1829  705 katolíkov  
Imrich Hyroš 1829 - 1843     
Jozef Juráček       1843 - 1881    + 6.4.1881
Pavol Mišaga 1881 - 1883     
Štefan Haluška 1883    
Augustín Klinovský 1883 - 1895     

Kňazi, ktorí pôsobili vo farnosti za posledných 100 rokov ( z publ. Valaská Dubová 1323 - 1999)

Augustín Klinovský                                        do 1.7.1895    
Eduard Lahner                                        1896 - 27.5.1917    
Jozef Hromada                                 23.7.1917  -  4.8.1938    
Jozef Kútnik                                      4.5.1938 - 3.12.1938    
Jozef Daňko                                    29.1.1939  -  3.6.1940    
Jozef Holý                                          4.6.1940 - 10.8.1940    
Ladislav Stolárik                              12.8.1940 - 15.10.1950    
Albín Ivák, kaplán DK - Ján Marko, kaplán DK  1.9.1950 -1.3.1952 zastupovanie  
Ján Slodička                                       1.3.1952 - 4.10.1954    
Ľudovít Šefčík, farár Likavka  1954 - 1955 zastupovanie  
Ján Koperdan                                     22.4.1955 - 1.7.1960   +24.5.1964
Jozef Duraj                                        16.12.1960  - 6.1.1975   +30.10.1975
Peter Fidermak, kaplán Likavka - 
Bohuslav Pikala, kaplán Liptovská Lúžna -  Imrich Zahuranec, kaplán  Sliače
do   30.11.1975 zastupovanie  
Viktor Olos                                         30.11.1975 - 30.6.2006   +31.12.2016
PaedDr. ThLic. Karol Karaš                 od 1.7.2006