Aktuálne počasie

dnes, pondelok 4. 7. 2022
slabý dážď 30 °C 15 °C
utorok 5. 7. mierny dážď 19/16 °C
streda 6. 7. slabý dážď 23/13 °C
štvrtok 7. 7. slabý dážď 18/12 °C

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 2
DNES: 17
TÝŽDEŇ: 419
CELKOM: 936460

Sviatok

Meniny má Cyril, Metod, Cyrus, Cyrila

Dátum a čas

Dnes je utorok, 5.7.2022, 0:22:50

MOBILNÁ APLIKÁCIA

logo mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Voľne k stiahnutiu:

Google playApp store

NAKLADANIE S ODPADMI Z OBALOV

https://www.naturpack.sk/

Opatrenia súvisiace s výskytom medveďa hnedého

Opatrenia súvisiace s výskytom medveďa hnedého

Navigácia

Výber jazyka

  • sk
  • en
  • de

Obsah

Pracovný september

Odkanalizovanie KD.
V rámci jedného výkopu ktorý sa realizoval ručne aj strojovo, boli nahradené pôvodné už nevyhovujúce kameninové rúry od WC z kultúrneho domu, boli zvedená zvody dažďovej vody zo strechy KD, a taktiež vybudované kontrolné šachty.

Odkanalizovanie kultúrneho domu
sa vykonávalo popri bežných prácach, ako je kosenie cintorína, čistenie priepustov a ďalších záležitostí. Využili sme nezištnú pomoc našich mladých šarvancov, v rámci letných prázdnin prišli radi a ochotne pomôcť takto efektívne tráviť letný čas. Veľa sa kopalo ručne, aby sa nič nezničilo. 

Na obr. je žumpa obložená tehlami, má 3 nádrže. Prístavba KD sa robila v r.2015. Problém bol v tom, že naše toalety sú 70 metrov od žumpy umiestnenej za kultúrnym domom. Teda časom  a spôsobom zhotovenia z liatinových rúr, sa spoje na potrubí poškodili, popraskali. Voda sa na trase tratila a nemá čo tlačiť do žumpy. Čiže sme museli rúry dvakrát do roka pravidelne čistiť. A keď takáto práca príde napríklad v rámci organizovania obecného plesu, tak to nebolo dobre. Ľudia, čo to zažili, vedia, aký je to problém. Touto akciou sme ho odstránili.