ObecValaská Dubová
Valaská Dubová

Športový deň obce Valaská Dubová 2020 18.7.2020

Starosta obce Valaská Dubová, poslanci a priatelia obce, nás pozvali na tradičný športový deň,
v sobotu 18.7.2020 od 12.30 na futbalovom ihrisku. Pripravené boli hry, súťaže pre deti, odmeny, občerstvenie, chutný guláš.
Program športového dňa:
12:30 prezentácia detí, 13:00 súťaže, 14:00 zápas deti verzus guláš tím,
15:00 slávnostný výkop futbalového zápasu Ženatí – Slobodní o Putovný pohár starostu obce Valaská Dubová.

Súťaží sa zúčastnilo dosť detí. Deti boli rozdelené podľa veku do troch kategórií: prvá deti - škôlkári, druhá - juniori a tretia- dorastenci.

Súťaže prebiehali na šiestich stanovíštiach. Športových komisárov tvorili aktivisti a členky jumping klubu. Po ukončení súťaží komisári vyhodnotili poradie víťazov, následne starosta obce

Igor Tulinský odovzdal víťazom medaily, športové poháre a sladkú odmenu.

Futbal deti verzus guláš-tím skončil prekvapivo nerozhodne 5:5. Nasledovali jedenástky a po jedenástkach vyhrali deti. Rozhodoval Ladislav Kereškéni.

Prestížny zápas ženatých verzus slobodných prišiel otvoriť hosť až z Paríža – zvonár Quasimodo (z Chrámu Matky Božej, alias L. K.). Rozhodoval kvalifikovaný rozhodca Jaroslav Lakoštík.
S pozitívnym ohlasom sa stretla účasť pána farára, ktorý v súťaži pomohol tímu ženatých.

Vyhrali tradične ženatí 8:6, napriek veľkej snahe slobodných. Cenu najlepšieho hráča zápasu získal Juraj Dubovský z porazeného tímu slobodných.

Pripravený bol chutný guláš od kuchárskeho majstra Petra Lúčana s pomocníkmi (Viera L.,Jana H., Igor H.), občerstvenie servíroval Michal G.. Fotodokumentáciu zabezpečila Zuzana Lúčanová.

Aj keď predpoveď počasia nebola moc dobrá, neprekvapil aj drobný dážď, športový deň sa vydaril.

Dátum vloženia: 28. 7. 2020 18:06
Dátum poslednej aktualizácie: 28. 7. 2020 18:38
Autor: Správce Webu