Menu
Obec Valaská Dubová
ObecValaská Dubová
Valaská Dubová

Vstup do obce - "Vitajte v našej obci, vitajte doma“

Vstup do obce - "Vitajte v našej obci, vitajte doma“

Milí priatelia,

ako sme už dlhšie avizovali, pokúsili sme sa vybudovať nevšedný a reprezentatívny vstup do obce. Vstup, ktorý by poukázal na naše tradície a kultúrne dedičstvo na ktoré sme hrdí. Po niekoľkomesačnej naozaj pilnej, dôkladnej a náročnej práci sa nám včera (10.11.2018) podarilo toto dielo "Vitajte v našej obci, vitajte doma", dokončiť.

Vstup do obce - "Vitajte v našej obci, vitajte doma“.

Milí priatelia,

ako sme už dlhšie avizovali, pokúsili sme sa vybudovať nevšedný a reprezentatívny vstup do obce. Vstup, ktorý by poukázal na naše tradície a kultúrne dedičstvo na ktoré sme hrdí. Po niekoľkomesačnej naozaj pilnej, dôkladnej a náročnej práci sa nám včera (10.11.2018) podarilo toto dielo "Vitajte v našej obci, vitajte doma", dokončiť.

Ide o jedinečné dielo, ktoré vznikalo pod rukami rezbárov Trnovských z Kalamien (Miroslav Trnovský), rezbárske práce na stĺpoch ako aj samotné stĺpy sú prácou pána Jána Lenárta s partiou, ozdobné ornamenty nám vykul pán Milan Kováč a tieňovanie sôch urobila pani Linda Matulová. V neposlednom rade treba spomenúť prácu nášho starostu a jeho šikovných pomocníkov.
Drevo na toto dielo nám poskytol Urbár z Valaskej Dubovej.

Veríme, že tento jedinečný vstup do obce, ktorý sa podaril pre nás všetkých vytvoriť, sa Vám bude páčiť a bude nám dlho slúžiť.

Starosta ďakuje všetkým, ktorí mu pomáhali pri osádzaní a stavaní tohto diela.

Skutočne veľká vďaka.

Dátum vloženia: 11. 11. 2018 14:28
Dátum poslednej aktualizácie: 11. 11. 2018 14:38
Autor: JK